AED cursussen verslag

Op 24 oktober is de eerste van een serie van drie AED cursussen gegeven door Klaas Bergsma van de Hartstichting (zie foto).

Naast deelnemers voor wie de cursus een jaarlijkse herhaling was, waren er ook nieuwe vrijwilligers aanwezig. Hiermee wordt het aantal mensen dat de AED’s in ons dorp kan gebruiken weer groter. De deelnemers leren hoe ze een persoon met een hartstilstand moeten reanimeren en hoe de AED moet worden aangesloten. Klaas legt daarbij uit hoe de aanwezigheid van een vrijwilliger met een AED van levensbelang kan zijn in de eerste zes minuten van een hartstilstand. In ons dorp zijn inmiddels zes AED’s aanwezig. Het is dus ten zeerste van belang dat er ook genoeg vrijwilligers zijn die hier gebruik van kunnen maken. Daarom willen wij graag alle cursisten van harte bedanken voor hun deelname. Daarnaast bedanken wij graag in het bijzonder Bauke de Haan voor het organiseren, en Klaas Bergsma voor het geven van deze jaarlijkse reeks cursussen.